Іноді дорослим важливо, щоб дитина не плакала. Хоча істерику зупинити практично неможливо, можна не дати їй розпочатися. Як це зробити?
Давайте сьогодні розберемо способи, як заспокоїти дитину, коли вона плаче і закочує істерики.
Перш ніж розповідати про те, як заспокоїти дитину і боротися з примхами і істериками, хочу нагадати головне: дитина має право плакати, коли їй сумно, коли він втомився, ображений або просто так. Ці сльози важливі і потрібні, тому в більшості випадків варто дати малюкові поплакати.
І все-таки, іноді дорослим важливо, щоб дитина не плакала. Хоча істерику зупинити практично неможливо, можна не дати їй розпочатися.
Отже, ось 15 способів заспокоїти дитину:
1. Нагадайте про важливу справу, для якої потрібно...
відкласти плач. («Давай ти пізніше поплачеш, а то скоро сонечко сяде, і якщо ти будеш довго плакати, ми не встигнемо погуляти».) Важливо, що ви не забираєте права малюка на сльози, просто просите трохи почекати. І багато дітей погоджуються на таку поступку.
2. Усвідомлений плач. Попросіть дитину плакати тихим голосом (наприклад, щоб тата не будити) чи плакати низьким голосом (щоб у мами голова не захворіла). Якщо він послухається, справжнього плачу вже не вийде. Скоріше це будуть вокальні вправи, які швидко припиняться.
3. Пропущений каприз. Непомічене, неподпітанное чужим увагою поганий настрій може і само собою пройти. Але пам'ятайте, що легко помилитися і проявити байдужість там, де необхідна турбота та участь. Допоможіть дитині «перестрибнути» через каприз. Наприклад, малюк протестує проти одягання, а ви його запитаєте: «А як ти думаєш, з'явилися вже листочки на нашій берізці? Підемо, подивимося »
4. Спробуйте поквапити дитину завзятим «швидко-швидко», щоб він не встиг придумати заперечення. Хоча це працює тільки з малюками. Старші діти встигнуть зміркувати що до чого.
5. Заговорки. Працює в основному з малюками, але зате незалежно від стану дитини. Вимагає великої енергії. Суть методу - говорити, говорити, говорити. І тоді зібрався заплакати крихітка прислухається й забуде про плач, а базікає ногами і небажаючий одягатися карапуз завмре на кілька секунд. Ну і кашею так можна нагодувати, та й взагалі домогтися потрібного пасивного (не що вимагає від дитини власних дій) поведінки. Ось тільки довго таку розмовну навантаження витримати практично неможливо (а адже бажано не нісенітницю молоти, а повідомляти щось розумне, корисне, розвиваюче).
6. Заспокоювання примхливої дитину можна перевести в лоскотання або щось смішне. Не підходить при почалася істериці.
7. Спробуйте відволікти малюка. Про «Дивись, пташка полетіла» знають всі мами і, особливо, бабусі. Можна ще по-іншому: «Ой, що це в тебе, вія на оці, почекай зараз витягну, а то вона заважає плакати».
8. дорослішими й порозумнішала дитини можна відволікати не міфічною пролетіла пташкою, а цілком матеріальним сюрпризом. Так, плачучому, що знаходиться на межі істерики дитині скажіть: «А хто там на кухні шарудить, мені здається це мишка або їжачок, піду подивлюся ...» Важливо прийти на кухню першою і залишити на столі картонну мишку або коркового їжачка.
9. Іноді достатньо озвучити дитині, що він відчуває, щоб привід для плачу зник. Наприклад, скажіть: «Ти засмутився через те, що ми не змогли піти гуляти», і малюк зрозуміє, що ви небайдужі до його нещастя.
10. Запропонуйте дитині об'єкт для викиду емоцій. Це може бути диванна подушка, молоток і дощечка або м'ячик, які допоможуть знайти вихід негативної енергії.
11. Придумайте смішний ритуал. Наприклад, як тільки малюк збереться заплакати - вмикайте фен, щоб сушити його сльози. Або пилосос, щоб почистити дитину від капризів. Не використовуйте запропоновані рішення, якщо дитина боїться звуків побутових приладів.
12. Можна ось так реагувати на примхливу і невдоволену гримасу: «Ой, якийсь монстр прийшов страшний. Монстр, йди! Де мій славний малюк, коли ж він повернеться? »Але варто пам'ятати, що завжди, коли ви розраховуєте на почуття гумору, потрібно бути дуже чуйним до стану і настрою дитини.
13. Цю утешалочку рекомендую використовувати для дітей старше 3-4 років. Починайте вторити нещасному, що скаржиться на життя дитині: «Бідний ти, нещасний, немає у тебе жодної іграшки, солодкого тобі ніхто не дає і взагалі тебе не годують. Гуляти ти не ходиш, весь час вдома сидиш ... »
14. Таблетки від поганого настрою (або вітаміни сміху, якщо слово «таблетки» вам не подобається) вчать дитину постарше контролювати свої емоції. В якості таких таблеток використовуйте щось смачне, улюблене дитиною, але інакше недоступне - мармеладки, драже, родзинки в шоколаді. Дитина вередує - запропонуйте йому такі ліки. Важливо, щоб малюк знав - якщо ліки не подіє, більше його пропонувати не будуть.
15. Іноді достатньо міцно обійняти дитину, поцілувати, сказати, як ви його любите. Любіть навіть такого - з заплаканої мордочкою, хлюпає носом, скандалить і ниючого. Ніщо так швидко і надійно НЕ висушує дитячих сліз, як теплота погляду і доброта серця.
Ось, як заспокоїти дитину. :) І пам'ятайте - коли-небудь і вам трапиться плакати. І від того, як ви поступаєте сьогодні, залежить, відмахнеться, пройде мимо ваш підросла дитина або проявить участь, допоможе, пожаліє.
Автор: Юлія Луговська, педагог
Джерело: журнал «Вагітність. Мама і малюк »
Найкращi рекомендацii по вказанiй темi зусрiчала лише тут: http://www.scientology.ru/courses/children/overview.html
ВідповістиВидалитиЦе набагато ефективнiше, нiж те, що написано вище. Рекомендацii шановноi Юлii дуже випадковi - незвiсно потрапить до мети та чи iнша рекомендацiя у конкретному випадку, чи нi. Що до рекомендацiй, наданих у курсi "Дiти", вони чiтко вказують на те, в якiй сiтуацii i що конкретно треба робити, що буде ефективним. Цн дiйсно так, бо базується на дослідженнях природи людини.
Дякую за увагу та бажаю найкращих вiдносин з дiтьми!
Дякую, шановна пані АННО, за коментар. Дійсно, матеріали рекомендованого сайту - це знахідка. Надзвичайно вдячна за посилання.
ВидалитиРада бути корисною. :) Великих успiхiв!
ВідповістиВидалити