На кухні можна не тільки готувати і приймати їжу, але і знайти багато способів для розвитку і розваги Вашої дитини.
Не дивно, що кухня так вабить до себе дитину: стільки всього нового, незрозумілого і цікавого! Різні запахи, продукти, предмети, якими найчастіше грати якраз і не можна. Давайте використаємо інтерес дитини в педагогічних цілях.
В які ігри можна грати на кухні?
1. Що і чим пахне
Звертайте увагу малюка на те, як пахне той чи інший продукт в сирому вигляді і після приготування, який аромат у яблука і апельсина, чим пахне молоко або свіжий хліб. Також по запахам, який кружляє в кухні, можна відгадувати, що саме ...
зараз готуватися на плиті.
2. Відгадай на смак
Запропонуйте малюкові, закривши очі, спробувати різні продукти. Крім назв продуктів нехай потренується в описі смаків - кисле, солодке, гостре, солоне гіркувате.
3. Усі червоне
Шукайте на кухні продукти і предмети певного кольору. За цією ж ознакою можна шукати все кругле або квадратне, велике чи маленьке, їстівне чи ні (знаєте як багато на кухні того, що їсти не можна ?!).
4. Вода і лід
Проведіть експеримент: налийте воду в ємність і поставте в морозилку. Дитина буде приємно здивований, коли побачить, що вона замерзла. Точно так же разморозьте лід назад.
Перед заморожуємо можна крапнути у воду фарбою або харчовим барвником, і тоді ви отримаєте лід різного кольору.
5. Що так гримить?
В стаканчики від йогурту або непрозорі маленькі баночки насипте різну крупу: горох, рис, пшоно, цукор, сіль і т.п. Крім різних звуків, які самі по собі подобаються дітям, можна відгадувати, чим конкретно зараз шумить мама.
6. Звідки це до нас прийшло?
Ігри корисні для розширення кругозору та розвитку мовлення: розкажіть дітям історію походження тих чи інших продуктів. Звідки на стіл потрапляє молоко, яйця, як роблять хліб і вирощують гречку. Хто збирає лавровий лист, що таке куркума і де росте кава?
7. Солоне тісто
Один з найулюбленіших дитячих матеріалів для ліплення. Приготуйте на кухні невелику кількість тіста, щоб малюк завжди міг зайнятися цікавою справою, поки ви зайняті своїм.
8. З чого складається?
Що у вас сьогодні на обід: гороховий суп, їжачки і овочевий салат? Нехай малюк розповість, з яких саме інгредієнтів зроблено те або інше блюдо.
9. Своє, рідне.
Не зовсім гра, швидше ігровий прийом, що допомагає розвивати відповідальність і почуття значимості у дитини. Заведіть на кухні тільки його, особисті рушник, прихватку, фартух і ковпак (або косинку). Якщо дитина достатньо доросла визначте йому ділянку на кухні, за порядком на якому він стежить. Наприклад, протирати ручку холодильника або прибирати крихти зі столу, поливати квіти або стежити за тим, коли закінчується цукор і сіль.
10. Герой дня!
Виберіть сьогоднішнього «героя дня», наприклад картоплю і назвіть всі способи, якими її можна готувати (варити, смажити, тушкувати, а ось сирої їсти не можна).
11. Порахуємо!
Попросіть дитину дістати вам 2 яблука і 1 морква, 4 головки цибулі та 3 помідори. Можна дати малюку завдання відрахувати з банки або якийсь ємності, певну кількість макаронів. Така гра допоможе дитині освоїти рахунок.
12. Де яблуко?
Використовувати можна будь-який предмет. Покладіть його на кухні на чільне місце, а дитина нехай скаже - предмет НА столі або ПІД ним, НА холодильнику або ВСЕРЕДИНІ, що ЛІВОРУЧ від яблука, а що СПРАВА.
Так само, малюк може класти предмет у вказане вами місце - НА пральну машинку ПІД стілець, ПОРУЧ з підвіконням.
Ця гра допомагає вивчити прийменники і вчить орієнтуватися в просторі.
13. Назви ласкаво!
Продовжуємо розвивати мова: кожен предмет на кухні потрібно назвати ласкаво: хліб - хлібець, сир-сирок, сирочек, огірок-огірочок і т.д.
14. Для чого цей предмет?
По черзі називайте дитині різні предмети на кухні, а він розповідає, для чого вони потрібні. Наприклад, сковорода- смажити, тушкувати; друшляк - зливати макарони, мити овочі, фрукти; заварний чайник - заварювати чай і. т.п.
15. Золушкіни ігри
Запропонуйте дитині розкласти по окремих ємностей, зсипані в одну чашку макарони різних форм, квасоля, горох. Гра розвиває дрібну моторику, увагу, посидючість і спостережливість. Тільки не зсипте занадто багато матеріалу і не захоплюйтеся дрібної крупою, такий як рис, гречка, пшоно.
16. Приходьте до нас на чай
Привчаємо дитину зустрічати гостей, формуємо вміння правильно поводитися за столом і прищеплюємо хороші манери - накрийте на стіл і «почастуєте» його іграшки, плюшевих ведмежат і ляльок.
17. Солодке справа!
Якщо до приготування складних страв не завжди можна пустити дитину, то допомогти приготувати печиво - запросто. Вже з вирізуванням фігурок з тіста за допомогою спеціальних формочок впорається практично будь малюк. А ще ж можна розгортати тісто, стежити за часом поки печиво печеться, і знімати пробу з готових солодощів.
18. Якщо є така можливість, влаштуйте на кухні легкий безлад - переплутайте ложки з каструлями, пластиковими контейнерами, коробками для яєць, а дитина нехай сам або з невеликою вашою допомогою розкладе все по своїх місцях, а заодно і підбере до кожної каструлі свою кришку.
Немає коментарів:
Дописати коментар